ČASTÉ OTÁZKY

Je možné zmeniť farbu nábytku ?

Postupom času prebehne rozšírenie ponuky a samozrejme aj výber viacerých farieb, zatiaľ si ale nemôžeme dovoliť držať na sklade materiál v každej farbe. Aktuálne ponúkame to, čo vidíte na obrázku a zmena farby bude možná len pri odbere série nábytku v danej farbe, alebo vo veľko-objemovej zákazke.

Aké sú platobné podmienky ?

Keďže je každý kus originál, vyrábame váš nábytok až potom, ako si ho objednáte a uhradíte minimálne 50% z celkovej sumy za objednaný nábytok vopred. O stave výroby vášho jedinečného dizajnového nábytku vás budeme priebežne informovať.

Úhradu je potrebné vykonať na číslo účtu:

SK09 0900 0000 0051 2623 9642

Variabilný symbol = číslo objednávky.

Platím pri kúpe nábytku za dopravu ?

NIE. Doprava je v cene nábytku.

Ako dlho budem na svoj nábytok čakať ?

Výroba vášho objednaného nábytku sa začne v momente, keď obdržíme zálohovú platbu. Každý kus je ručne vyrábaný v našich dielňach, a preto si vyžaduje určitý čas na zhotovenie. Štandardná dodacia lehota je 4 – 5 týždňov od prijatia zálohovej platby.

Príde mi nábytok už zmontovaný ?

Každý náš kúsok je unikátny a obsahuje prvky masívneho dreva, na ktorý je potrebná určitá zručnosť a kvalita. Práve z tohto dôvodu, vám náš nábytok doručíme už zmontovaný, okrem veľkých skríň a postelí, kvôli doprave a manipulácii. Našim zmontovaním v dielni zvýšime aj kvalitu, záruku a dlhovekosť nábytku.

Je možné zmeniť rozmery nábytku ?

Samozrejme, zmena a prispôsobenie rozmerov nábytku, je po dohode možná, ale preferujeme univerzálne rozmery. Je však potrebné, myslieť na to, že zmena k väčším rozmerom znamená aj vyššiu cenu, ale na druhej strane, pri výraznom zmenšení rozmerov sa cena nemení.

Môže dôjsť ku poškodeniu pri doprave a manipulácii s nábytkom ?

Prepravu nábytku zabezpečujú kvalitné kuriérske služby a v cene nábytku a prepravy je aj poistenie voči poškodeniu pri preprave. Po prevzatí nábytku je však potrebné skontrolovať či prišiel v poriadku.

Ako môžem ošetriť nábytok ?

Povrchová úprava nábytku prípravkami na báze prírodných voskov a olejov je dnes prevládajúcou povrchovou úpravou u moderného masívneho nábytku. Zachováva prírodný charakter výrobku a jeho významnou výhodou je tiež ľahká údržba a plná obnoviteľnosť poškodených povrchov v domácich podmienkach. Na druhej strane olejovanie neposkytuje tak vysokú ochranu proti vlhkosti a mechanickému poškodeniu ako lakovanie (hlavne na začiatku užívania), a preto je potrebné vytvoriť čo najhrubšiu súvislú vrstvu oleja a vosku pravidelným ošetrovaním. Po zakúpení výrobku s finálnou povrchovou úpravou olejovaním je vhodné všetky, ale hlavne horné plochy stolov a stolíkov nábytku jemne prebrúsiť brúsnou tkaninou, preolejovať olejom a po 1-2 minútach pôsobenia, prebytok oleja stiahnuť suchou handrou. Farebne upravované povrchy vytierame len jemne, avšak dostatočne, aby na povrchu neostali lesklé súvislé plochy. V prípade nedostupnosti nábytkového oleja je možné na bežné ošetrovanie použiť aj komerčné prípravky obsahujúce vosky a oleje ako je Pronto (Johnson and Johnson, …)kedy postupujeme podľa návodu na výrobku.

Ak ošetrenie zopakujeme spočiatku 1-2x do mesiaca, vytvorí sa súvislá ochranná vrstva, ktorá bude vysoko odolná proti poškodeniu a tekutinám, dodá nábytku elegantný lesk a povrch bude pôsobiť na dotyk veľmi príjemne.

Pri poškodení povrchu olejovaného nábytku pôsobením tekutín, poškriabaním, … je oprava takmer rovnaká – poškodené miesto prebrúsime brúsnym papierom v smere vlákien dreva a zahladíme brúsnou tkaninou. Nanesieme nábytkársky olej a po 1-2 min. nevstrebaný prebytok vytrieme do sucha suchou handrou. Zahladenie tkaninou a olejovanie na druhý deň opakujeme. Prípadná svetlejšia farba upravovaného miesta, by sa mala časom pôsobením svetla zjednotiť.

Povrchová úprava – olej poskytuje plnohodnotnú ochranu až po úplnom vytvrdnutí, na ktoré výrobca stanovuje 14 dní. Do tohoto času je oteruvzdorný, nefarbí, neotláča sa, no môže byť citlivejší pre škvrny a mokré znečistenie.

Použité prostriedky na olejovane doporučujeme namočiť do vody (vyprať) alebo spáliť z dôvodu možného samovznietenia.

UPOZORNENIE:

Dodatočná povrchová úprava lakovaním na zaťažené plochy (podľa našej ponuky) nespadá pod “olejovaný” nábytok.

V prípade, že vlastníte nábytok, ktorý je lakovaný, prosíme Vás, aby ste pri jeho ošetrovaní a údržbe nepoužívali olej ani vyššie stanovené postupy. Pridržiavajte sa inštrukcií na čistenie a údržbu bežného, lakovaného nábytku.

Ďakujeme.

Čo v prípade nábytku vyrábaného na zákazku, alebo odber veľkého množstva kusov jedným zákazníkom ?

Pri zariaďovaní kancelárií, hotelov, reštaurácií či iných väčších objektov sme schopní a ochotní robiť nábytok na mieru. V tomto prípade je možné si vybrať farebnú a veľkostnú variáciu našich produktov.

Je možné dať vyrobiť nábytok na mieru ?

Svojím zákazníkom a ich požiadavkám na vysnívaný nábytok sa snažíme vyjsť maximálne v ústrety. Pokiaľ máte jasnú predstavu a hľadáte niekoho, kto vám túto predstavu zhmotní, ste na správnej adrese. Ak ste nenašli to čo hľadáte v našom on-line katalógu, kontaktujte nás a môžeme spoločne s vami vyrobiť to, čo vás spraví šťastnými. Vyrobíme vám váš nábytok priamo na mieru. Stačí nás len kontaktovať TU.